Dette skjer 26.05.2013:
- 09:00 - 09:00 Vårprøve Kviteseid
| Mai 2013 |
| Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | ||
Det var eit vellukka arrangement i Seljord. Flotte værar, mykje folk og godt sal.
Søknadsfrista for "Søknad om ertstatning for tap ev beitedyr til freda rovvilt" er 1. november. Du kan registrere søknaden elektronisk ved å klikke på denne lenka : http://dnweb13.dirnat.no/Rovbase30Innsyn/Contentpages/InnsynForsiden.aspx
Laurdag 10. november arrangerar avlsutvalet i Telemark Sau og Geit værutstilling og auksjon av værar, i husdyrhallen på Dyrskuplassen i Seljord. Dette arrangementet har samla stadig fleire saueinteressera folk dei siste åra. Ta difor turen til Seljord denne dagen. Dette er ein skikkeleg festdag!
Det var rekordstort oppmøte av værlam til kåring under kåringsjået på Kleppen gard i Sauland.

Gunnar Haugo og Sven Reiersen dømde spælsauen

Erlend Yttri og Tor Einar Lid dømde NKS'en
Det vert kåringsjå i Rauland fredag 5. oktober, og i Sauland laurdag 6. oktober. Begge sjåa startar kl. 09.00. Ta turen innom kåringsjåa, uansett om du er på jakt etter ein ny vær, eller ikkje. Dette er sauefolket sine festdagar i Telemark.
Telemark Sau og Geit arrangerar klyppekurs for saueklypparar som ynskjer å ha saueklypping som leveveg, eller attåtnæring. Påmelding innan 20. oktober til Torhild Sisjord. E-post: torhild.sisjord@nortura.no eller tlf. 90 20 41 21.
Rovviltnemda i region 2 har vedtatt at det kan fellast 2 ulvar i Aust-Agder og Telemark i perioden frå 1. oktober 2012 til 31. mars 2013. Alle som vil felle ulv må registrere seg som lisensjegar i Jegerregisteret.
Saueprosjektet "Sauekjøtt, ja d e gøtt" arrangerar ein fagtur, som tek opp temea om bygg og beitebruk. Turen går til Hedmark, og kostar kr. 1.500,-. Dette er billig!!!
Påmelding til Torhild Sisjord, e-post: torhild.sisjord@nortura.no eller lf. 90 20 41 21.
Arrangør er Prosjektet "Sauekjøtt, ja d e gøtt", Telemark Sau og Geit, Telemark Bondelag og Telemark Bonde- og Småbrukarlag. Samlinga er primært for dei som har starta opp med sau dei siste åra, har planar om å starte opp, eller berre tenker på :-) Prisen er kr. 750,- pr. pers, eller kr. 1.250,- for begge, dersom det kjem 2 personar frå same bruket. Det er lagt inn pauser til beinstrekk, påfyll av kaffi og "snakk". Dette kjem ikkje fram av programmet. Påmelding skjer til Torhild Sisjord på tlf. 902 04 121 eller e-post: torhild.sisjord@nortura.no Velkomen til nystartarsamling!
Aust-Agder Fylkeslag vil gjerne invitere til seminar om Spelsauen - den gamle, tradisjonelle, norske sauen som har betydd uendelig mye for utviklingen og overlevelsen av Norge og nordmenn. Dagen er lørdag 22. september 2012 kl 1000-1800 på Arnevik Gård ved Grimstad hos Hoelfeldt -Lund. Se vedlagte invitasjon. Prisen er kr 300 som dekker kaffepauser og formiddagsmat.
Annonsering på heimesida:
Alle medlemmer i Telemark Sau og Geit kan kjøpe annonseplass på heimesida for kr. 500,- + mva pr. år.

Design av Tankekraft Design. CorePublish publiseringsløsning